Přihlásit se
Zapomenuté heslo? Informace o zpracování osobních údajů

Organizace školení BOZP a PO prostřednictvím LMS

Legislativní požadavky na zákonná školení o BOZP a PO přímo vybízí k využití e-learningu ve firmách a institucích, kde zaměstnanci běžně pracují s informačními technologiemi. Řídící vzdělávací systém (LMS) zastane roli významného pomocníka s naplněním jednotlivých povinností při organizaci školení i přesvědčivého obhájce při jejich prokazovaní kontrolám státního dozoru nebo pojišťovnám při mimořádných událostech (např. pracovní úraz). Jen je důležité vybrat to správné řešení.

Asi největší kouzlo využití e-learningu při školení o BOZP a PO spočívá pro personalistu, případně jinou osobu zajišťující u zaměstnavatele školení zaměstnanců, v automatické organizaci školení prostřednictvím řídícího vzdělávacího systému (LMS).

Vzhledem k tomu, že zákonná školení BOZP a PO se týkají všech zaměstnavatelů a zaměstnanců bez výjimky, pravidelně se opakují, je potřeba ověřovat znalosti zaměstnanců a vystavovat doklady o školení, bývá jejich “ruční” organizace poměrně náročná.

Pokud ale přiberete na pomoc šikovné LMS, máte vyhráno. Spoustu práce udělá za Vás:

LMS zařídí, že nepropásnete předepsané termíny školení o BOZP a PO, nemusíte nahánět zaměstnance k účasti, máte kdykoliv aktuální přehled o školení ve Vaší organizaci a máte vše dokonale zadokumentováno pro případnou potřebu prokazování státnímu dozoru nebo pojišťovnám.

Byť lze LMS INSTRUCTOR dnes už považovat za komplexní řešení pro jakékoliv firemní vzdělávání, od počátku vznikal s cílem zajistit co nejlépe a nejjednodušeji právě zákonná školení BOZP a PO.

Při organizaci školení INSTRUCTOREM tak stačí:

Všechno ostatní už zajistí INSTRUCTOR za Vás.

V rámci služeb PREVENT je k INSTRUCTORU poskytován také doprovodný servis k zákonným školením o BOZP a PO s využitím e-learningu zahrnující:

Využití e-learningu u zákonných školení o BOZP a PO dnes už není předmětem otázky “ano či ne”, ale spíše “jak nejlépe”. Nabídka je poměrně široká, ale zdaleka ne všechna řešení nabízí vysokou kvalitu a jistotu odborných garancí. V tomhle jsou na tom e-learning a klasická prezenční školení úplně stejně.

S INSTRUCTOREM získáte v ČR jedinečné propojení vlastního technologického vývoje i odborného poradenství PREVENT s garancemi na jednom místě.