Přihlásit se
Zapomenuté heslo? Informace o zpracování osobních údajů

15 let online školení BOZP a PO

Letos je to už 15 let od počátku vývoje aplikace INSTRUCTOR pro online školení BOZP a PO.

V roce 2001 vznikla myšlenka zatraktivnit nepříliš oblíbená školení o bezpečnosti práce a požární ochraně zejména velkému množství administrativních pracovníků.

Podceňovaná problematika, neatraktivní prezentace obsahu právních předpisů, složitá organizace. S tím je potřeba něco udělat.

V roce 2002 byla po více než ročním intenzivním vývoji spuštěna první online školení BOZP a PO v České republice. Aplikace INSTRUCTOR společnosti PREVENT představovala nejen první řešení pro školení BOZP a PO, ale jednu z prvních e-learnigových služeb vůbec. Řídící vzdělávací systém INSTRUCTOR byl přizpůsoben na míru požadavkům zákonných školení o BOZP a PO, e-learningové kurzy využívaly moderní grafické prvky a nedílnou součástí služby byly i doprovodné poradenské služby.

Mezi prvními klienty online školení BOZP a PO prostřednictvím aplikace INSTRUCTOR byla významná česká IT společnost. Důraz na bezpečnost, přísný pohled uživatelů z IT branže i jejich specifická softwarová výbava (široká škála používaných internetových prohlížečů a jejich verzí), to všechno dohromady významně pomohlo hned zpočátku vyladit z INSTRUCTORA moderní, bezpečné, uživatelsky příjemné, intuitivní a bezproblémové řešení.

Celou první dekádu bojovala online školení BOZP a PO o své místo na slunci a neměla to vůbec jednoduché. Přestože zákazníci byli z inovativního přístupu nadšeni, bylo nutné přesvědčit o přínosu e-learningu i odbornou veřejnost a zejména státní úřady dozorující nad BOZP a PO. 

Dlouho byl INSTRUCTOR na českém trhu osamocen a první pokusy o podobné online řešení školení BOZP a PO vypadaly velmi rozpačitě. V těch zdařilejších konkurenčních řešeních pak byla a je patrná stopa inspirace INSTRUCTOREM. INSTRUCTOR si však dodnes dokázal udržet statut nejpoužívanějšího a nejpropracovanějšího řešení školení BOZP a PO u nás a v posledních letech úspěšně expandoval nejen na zahraniční trhy, ale i do jiných tématických oblastí.

Významným motorem vývoje INSTRCUTORA byli vždy samotní uživatelé. Zpětná vazba z více než 2,5 milionu absolvovaných školení BOZP a PO nám umožňuje chápat nejen lépe potřeby uživatelů, ale i významně měnit k lepšímu přístup k problematice BOZP a PO.

Ukázka prvního webu LMS INSTRUCTOR, aplikace získala v roce 2004 cenu ICETA za kreativní a inovativní přístup v soutěži E-learning v praxi

INSTRUCTOR_2004.png

 Ukázka e-learningového kurzu školení řidičů v INSTRUCTORU z roku 2006

INSTRUCTOR-2003-nahled-SKOLENI-RIDICU.png